טיפים לשימוש בלינקדאין

הרשתות החברתיות פרצו אל חיינו בסערה, ומבלי שרבים מאיתנו הכינו עצמם כראוי חוללו מהפכה החל מהיכולת ליצר קשרים בין אישיים ועד לרמת מכירה, ייבוא ואפילו מציאת עבודה. אחד מאותן רשתות חברתיות הוא כמובן אתר ''לינקדאין'', אך בשונה מרשתות חברתיות מוכרות לינקדאין ייחודית בכך שהיא פונה לקהל יעד עסקי. קשרים בין עסקים וקשרי נטוורקינג הם ללא ספק ממהות האפליקציה.

בשל זאת לינקדאין הפכה לזירת חיפוש עבודה, פיתוח עצמי ועוד אך כמו בגל דבר, חשוב לבנות פרופיל שיגרום לאחרים ליצור עמנו קשר, לכן בכדי להשתמש בצורה נכונה באתר לינקדאין, מומלץ להכיר את הדרכים המומלצות להרכיב את הפרופיל שלנו החל מהתצוגה הוויזואלית שלנו בפרופיל ועד לצורה בה אנו מעצבים אותו ומה אנו מבליטים בו. על כן במאמר הבא תוכלו למצוא את ארבעת הטיפים המומלצים ביותר למציאת עבודה דרך אתר לינקדאין.

 

רושם ראשוני ולא שני

אתר לינקדאין מאגד בתוכו לא מעט חברות ומגייסים שונים, ובדיוק כמו ראיון עבודה בו ניתנת לנו ההזדמנות להוכיח מי אנחנו, אותו הדבר בנוגע לפרופיל שלנו באתר שכזה. על כן מומלץ להתאים את תמונת הפרופיל כאשר עד 70% ממנה מייצגים אותנו, ואילו הרקע שמסביב יהיה ניטרלי עד כמה שניתן.

בחירה שכזו הינה חשובה שכן תמונה ''בליינית'' מידי תותיר רושם לאו דווקא חיובי, לכן יש להקדיש תשומת לב גם לתמונת ה  Cover של תמונת הפרופיל. ברובריקה זו מומלץ להניח תמונה עם משפט מוטיבציה אליו אנו מתחברים, כך נוכל לייצר רושם ראשוני גם על ידי תמונת פרופיל עניינית וגם על ידי תמונת ''קאבר'' נעימה לעין ומרשימה.

 

עבר מקצועי

בדיוק כמו הרושם אותו נבקש להשאיר אצל מגייסים או חברות שונות, מומלץ לפרט בצורה עניינית וברורה החל משם העסק בו אנו עובדים, את התפקיד שלנו וכמובן את תיאור המשרה. המלצה שכזו היא אופציונלית שכן היא תוכל להעניק ''הצצה'' אל המשרה הנוכחית בה אנו מחזיקים, מה הן הטכניקות שאנו מכירים ואילו מצבים/אנשי שירות אנו עובדים עימם בצורה רציפה.

פירוט שכזה יוכל לייצר תמונה די ברורה גם למערכת של לינקדיאן וגם למעסיקים הפוטנציאלים שלנו, מה הן היכולות שלנו ומה אנו יכולים לתרום לשוק העבודה ולמשרה הבאה שלנו בפרט. כך נוכל גם ''למשוך'' מעסיקים פוטנציאלים בזמן החיפוש שלהם וגם לבצע התאמה של חיפוש העבודה עבורנו דרך המערכת.

 

הכשרה ולימודים

כחלק מגיוס עובדים ברשת כמו לינקדאין, מרבית החיפושים יסתמכו על פרטים ''יבשים'' כמו הכשרות שעברנו, תארים למיניהם וכמובן לימודי תעודה כאלה ואחרים. כל אלו יאפשרו לנו לחשוף בפני המגייסים השונים והמעסיקים, את התארים שברשותנו, את מוסדות הלימוד בהם למדנו וכמובן לבצע אלינו בפנייה בהתאם לבקשת המשרה.

פעולה שכזו לא רק תעזור למגייסים להגיע אלינו, אלא תעזור לנו לחשוף את הידיעות שלנו והכרה שלנו הן בתפעול של מערכות, הכרה של הליכים רגולטורים שונים וכמובן את סך ההכשרה שצברנו עד היום במסגרות לימודיות. כל אלו כמובן יעזרו גם לנו בעת הפנייה לחברה או מגייסים שונים, ונוכל להציג בפניהם בצורה ברורה את השכלתנו.

 

טיפ של מנצחים

לפני שאתם ממשיכים בחיפוש הארוך אחר המשרה הבאה שלכם ובסידור קורות החיים, טיפ אחד קטן שיוכל לשנות עבורכם את כל ההתעסקות ולחסוך זמן יקר הוא לא אחר מאשר הפיכת הפרופיל שלכם בלינקדאין לקובץ PDF. פעולה שכזו לא רק מוכרת אצל מעסיקים רבים ואף נחשבת ללגיטימית, אלא תעזור לנו למלא את אחד המסמכים הכי חשובים לנו בשוק העבודה.

כמובן כל זאת בהתאם ועיצבנו ועמלנו על פרופיל הלינקדאין שלנו בצורה שציינו מעל, כך נוכל לקבל את כל הפרטים בצורה ברורה ומסדרת החל מתמונה ועד להכשרות, ניסיון תעסוקתי ועוד. את כל אלו ניתן להפוך דרך קליק אחד למסמך מעולה ורשמי.