משאבי אנוש

משאבי אנוש
משאבי אנוש

חשיבותו של ההון האנושי הולכת וגדלה עם השנים. מאז המהפכה התעשייתית השתנתה מהות העסקת עובדים באופן דרמטי ומאז תחילתה של המהפכה הטכנולוגית אנחנו עדים לתהפוכות משמעותיות בהיבט המשאב האנושי בארגונים.

אחת המשמעויות היא עליית חשיבות המומחיות של עובדים בתפקידם, החל ממזכירה מיומנת, ממשיך באנשי רכש ותפעול בעלי מומחיות בחלפים ושווקים בחו"ל ועד מומחים טכנולוגיים או מומחים בניהול אסטרטגיה במדיה הדיגיטלית.

גם אנשי משאבי אנוש הם היום מומחים לכל דבר. תהליכי גיוס עובדים הם תהליכים קריטיים לארגון, הוקם תחום טיפוח ושימור העובדים שכמעט לא היה קיים לפני שני עשורים, בנית תשתית להדרכות וסדנאות לעובדים, טיפוח ניהול ומנהיגות, ניהול השמת העובדים מצטיין, בניית מסלולי קריירה לעובדים ועוד.

בשל החשיבות של ניהול המשאב האנושי, ארגונים קטנים ועד בינונים היום נעזרים כיום בשרותי משאבי אנוש במיקור חוץ (Out Sourcing) באופן איכותי ויעיל יותר. כשארגון רוצה להצליח, הוא צריך להעזר במומחים ובמקצוענים.

ארגונים רבים כיום, עוסקים בניהול קריירה לעובדיהם. העובדים היום שואפים להגשמה עצמית ולהישגים גבוהים. ניהול קריירה מתווה את ההתקדמות שלהם, מבחינה מקצועית וניהולית באופן מתפתח, ממוקד ואף מאוזן. בנוסף, נעזרים בייעוץ קריירה למפוטרים ולפורשים מן הארגון.

חוויה ומצוקה, משברים וצמיחה, התפתחות והגשמה – ניהול משאבי אנוש היום מוביל אסטרטגיה ארגונית.

"היתרון הכי גדול של ישראל זה ההון האנושי" (עפרה שטראוס) *

* פורסם ב- TheMarker בתאריך 14-01-2011