מיקור חוץ משאבי אנוש

מנהל/ת, אם את/ה רוצה להפחית מהלחץ המופעל עליך, להפחית מהעומס, ולצמצם את משך השיחות עם אנשים זוללי אנרגיה בעבודה?

אם תשובתך היא "כן", יש לנו פתרון עבורך: מיקור חוץ במשאבי אנוש.

מיקור חוץ משאבי אנוש יגרום לכך שיהיה לך הרבה יותר זמן לעבודה המקצועית שלך.

יתרונות מיקור חוץ במשאבי אנוש ובגיוס עובדים

מיקור חוץ משאבי אנוש

  1. חסכון בזמן – מומחית משאבי אנוש (HR) במיקור חוץ תחסוך לך זמן גם מכיון שהתהליך יהיה ממוקד ומהיר יותר וגם מכיון שהיא תבצע את רב תהליך הגיוס במקומך. ישאר לך זמן רב יותר לעבודה המקצועית שלך או שפשוט תוכל/י ללכת הביתה מוקדם יותר עם פחות דאגות.
  2. דיסקרטיות –יועצת HR מנהלת עבורך תהליכי גיוס שהם דיסקרטיים בכל דרג ובכל רמת ניהול.
  3. ניסיון – במקביל לתהליך המקצועי שתקבל/י, תוכל/י כמנהל/ת ללמוד כיצד לגייס טוב יותר בעצמך. את הניסיון והידע שרכשת כאן תוכל/י לקחת את איתך למקומות עבודה אחרים בעתיד.
  4. איכות התהליך –יחסי אנוש טובים מסייעים לך לשמר את המיתוג האיכותי של הארגון או העסק שלך ושל המחלקה בה את/ה עובד. יועצת HR היא מומחית בשמירה על יחסי אנוש מעולים הן עם עובדים בארגון שלך אשר מעבירים קורות חיים של קרוביהם והן עם מועמדים בתהליך. כידוע, ישנם אתרים רבים ברשת שחולקים מידע מכפיש על מעסיקים שלא התייחסו באופן הגון למועמדים לעבודה.
  5. צד משפטי – יועצת HR בקיאה בחוקים הקשורים לתהליכי גיוס עובדים. היא תסייע לך להימנע משאלות לא הולמות בראיון עבודה, בהתאם הכללים החדשים. כמו כן, היא תסייע לך לקבל מידע שחשוב לך על המועמדים לעבודה מבלי לפגוע במועמדים ומבלי להעניק להם עילה לתביעה משפטית.
  6. דיוק – יועצת HR שהיא גם יועצת ארגונית, תסייע לך לערוך מיקוד בצרכי הארגון לפני תחילת התהליך. המיקוד בצרכי הארגון הוא קריטי בהצלחת גיוס העובד החדש לטווח הקצר וגם הארוך.
  7. מומחיות – כמו ברב התחומים היום, מומחיות היא קריטית להצלחת ארגונים. אם תחשוב/י עד כמה המומחיות שלך בעבודתך היא הכרחית, בדיוק באותו אופן נדרשת מומחיות גם במשאבי אנוש וגיוס עובדים, ובעיקר בגיוס עובדים בכירים.

שאלות ותשובות בנושא מיקור חוץ משאבי אנוש:

איך יוצרים אצל מומחית משאבי האנוש נאמנות לארגון שלי?

תשובה : דרך ניהול האנשים השתנתה מאוד בעשור האחרון. היום הארגון חייב ליצור תנאים טובים עבור העובדים שלו והוא גם חייב ליצור אתגרים מקצועיים ובתמורה הוא זוכה לתפוקת עבודה איכותית ואף לנאמנות מקצועית ברב המקרים.

בסך הכול, הנאמנות של העובדים הפכה היום להיות מקצועית ממילא, כך שהגבול שבין נאמנות עובד שכיר לבין נאמנות עובד במיקור חוץ מטשטש בכל מקרה. חשוב להקפיד ולבחור עובד איכותי שמוכן להתחייב ולהביא תוצאות יותר מאשר דרך ההתקשרות.

בנוסף, יועצת משאבי אנוש חיצונית תהיה מדוייקת יותר מכיון שהיא רואה את היתרונות והמגרעות של הארגון במבט על וכן, היא מבצעת את התפקיד המקצועי שלה במינימום התערבות בפוליטיקה ארגונית.

איך אפשר לחסוך בייעוץ חיצוני? איזו שליטה יש על תשלום שעתי?

תשובה: בייעוץ חיצוני התמורה צריכה להיות גבוהה יחסית לעלות. ישנן מרכיבים שעוזרים לך לחסוך בעלות ולוודא שקיבלת תמורה איכותית.

במה מיקור חוץ של משאבי אנוש שונה מחברת השמה?

תשובה: בתהליכי מיקור חוץ של משאבי אנוש המומחית הופכת לצורך הפרוייקט להיות עובדת לכל דבר של הארגון (מבחינת הנאמנות והמקצועיות, אך לא מבחינת יחסי עובד-מעביד). יש לכך כמה השלכות:

למי מיקור חוץ של משאבי אנוש אינו מתאים?

תשובה: מיקור חוץ של משאבי אנוש אינו מתאים למנהלים שמשנים את דעתם כל הזמן, לארגונים שמתמקדים בטווח הקצר בלבד, לארגונים שחשיבות העובד בהם היא נמוכה או לארגונים שונאי שינויים. לכל השאר, המומחיות של משאבי אנוש במיקור חוץ מתאימה מאוד.

.

*לקריאת מאמר מקיף בנושא משאבי אנוש במיקור חוץ שפרסמנו בירחון "סטטוס" - הקלק/י כאן

לנושא מיקור חוץ משאבי אנוש התפרסמו 0 תגובות

לא התפרסמו תגובות לנושא מיקור חוץ משאבי אנוש.

הוספת תגובה פרסם/י תגובה