מיקור חוץ משאבי אנוש

מנהל/ת, אם את/ה רוצה להפחית מהלחץ המופעל עליך, להפחית מהעומס, ולצמצם את משך השיחות עם אנשים זוללי אנרגיה בעבודה?

אם תשובתך היא "כן", יש לנו פתרון עבורך: מיקור חוץ במשאבי אנוש.

מיקור חוץ משאבי אנוש יגרום לכך שיהיה לך הרבה יותר זמן לעבודה המקצועית שלך.

יתרונות מיקור חוץ במשאבי אנוש ובגיוס עובדים

מיקור חוץ משאבי אנוש
  1. חסכון בזמן – מומחית משאבי אנוש (HR) במיקור חוץ תחסוך לך זמן גם מכיון שהתהליך יהיה ממוקד ומהיר יותר וגם מכיון שהיא תבצע את רב תהליך הגיוס במקומך. ישאר לך זמן רב יותר לעבודה המקצועית שלך או שפשוט תוכל/י ללכת הביתה מוקדם יותר עם פחות דאגות.
  2. דיסקרטיות –יועצת HR מנהלת עבורך תהליכי גיוס שהם דיסקרטיים בכל דרג ובכל רמת ניהול.
  3. ניסיון – במקביל לתהליך המקצועי שתקבל/י, תוכל/י כמנהל/ת ללמוד כיצד לגייס טוב יותר בעצמך. את הניסיון והידע שרכשת כאן תוכל/י לקחת את איתך למקומות עבודה אחרים בעתיד.
  4. איכות התהליך –יחסי אנוש טובים מסייעים לך לשמר את המיתוג האיכותי של הארגון או העסק שלך ושל המחלקה בה את/ה עובד. יועצת HR היא מומחית בשמירה על יחסי אנוש מעולים הן עם עובדים בארגון שלך אשר מעבירים קורות חיים של קרוביהם והן עם מועמדים בתהליך. כידוע, ישנם אתרים רבים ברשת שחולקים מידע מכפיש על מעסיקים שלא התייחסו באופן הגון למועמדים לעבודה.
  5. צד משפטי – יועצת HR בקיאה בחוקים הקשורים לתהליכי גיוס עובדים. היא תסייע לך להימנע משאלות לא הולמות בראיון עבודה, בהתאם הכללים החדשים. כמו כן, היא תסייע לך לקבל מידע שחשוב לך על המועמדים לעבודה מבלי לפגוע במועמדים ומבלי להעניק להם עילה לתביעה משפטית.
  6. דיוק – יועצת HR שהיא גם יועצת ארגונית, תסייע לך לערוך מיקוד בצרכי הארגון לפני תחילת התהליך. המיקוד בצרכי הארגון הוא קריטי בהצלחת גיוס העובד החדש לטווח הקצר וגם הארוך.
  7. מומחיות – כמו ברב התחומים היום, מומחיות היא קריטית להצלחת ארגונים. אם תחשוב/י עד כמה המומחיות שלך בעבודתך היא הכרחית, בדיוק באותו אופן נדרשת מומחיות גם במשאבי אנוש וגיוס עובדים, ובעיקר בגיוס עובדים בכירים.

שאלות ותשובות בנושא מיקור חוץ משאבי אנוש:

איך יוצרים אצל מומחית משאבי האנוש נאמנות לארגון שלי?

תשובה : דרך ניהול האנשים השתנתה מאוד בעשור האחרון. היום הארגון חייב ליצור תנאים טובים עבור העובדים שלו והוא גם חייב ליצור אתגרים מקצועיים ובתמורה הוא זוכה לתפוקת עבודה איכותית ואף לנאמנות מקצועית ברב המקרים.

בסך הכול, הנאמנות של העובדים הפכה היום להיות מקצועית ממילא, כך שהגבול שבין נאמנות עובד שכיר לבין נאמנות עובד במיקור חוץ מטשטש בכל מקרה. חשוב להקפיד ולבחור עובד איכותי שמוכן להתחייב ולהביא תוצאות יותר מאשר דרך ההתקשרות.

בנוסף, יועצת משאבי אנוש חיצונית תהיה מדוייקת יותר מכיון שהיא רואה את היתרונות והמגרעות של הארגון במבט על וכן, היא מבצעת את התפקיד המקצועי שלה במינימום התערבות בפוליטיקה ארגונית.

איך אפשר לחסוך בייעוץ חיצוני? איזו שליטה יש על תשלום שעתי?

תשובה: בייעוץ חיצוני התמורה צריכה להיות גבוהה יחסית לעלות. ישנן מרכיבים שעוזרים לך לחסוך בעלות ולוודא שקיבלת תמורה איכותית.

**בחירה נכונה של מומחית - החסכון הכי גדול שתוכל להגיע אליו כרוך בבחירת היועצת האיכותית ומקצועית ביותר שיש. יועצת יעילה ואמינה תוכל לסייע לך לחסוך משאבים רבים (כסף, זמן ואנרגיה). בנוסף, מומלץ מאוד לשוחח עם מנהלים שעבורם היא הובילה תהליך גיוס עובדים לפני כן.

**הגבלה מותנית מראש – ניתן בתחילת התהליך להגביל סכום או מספר שעות עבודה מראש. כאשר מומחית משאבי האנוש תגיע אליך היא תהיה חייבת לעדכן אותך. כך החשבון הסופי לא יפתיע אותך בסוף התהליך המוצלח ותהיה לך בקרה על העלויות.

**הצד של הארגון – תוכל להגיע לחסכון משמעותי בעלות על ידי ניהול נכון של התהליך. הניהול הנכון יהיה בנית תהליך קבלת החלטות איכותי וארוך טווח שאף הוא יחסוך לך עלויות מיותרות.

במה מיקור חוץ של משאבי אנוש שונה מחברת השמה?

תשובה: בתהליכי מיקור חוץ של משאבי אנוש המומחית הופכת לצורך הפרוייקט להיות עובדת לכל דבר של הארגון (מבחינת הנאמנות והמקצועיות, אך לא מבחינת יחסי עובד-מעביד). יש לכך כמה השלכות:

**האינטרס שלך - האינטרסים של יועצת מיקור חוץ של מ"א הם אך ורק לטובת הארגון ולהצלחת התהליך, השכר שלה אינו נגזר מתוך השכר של העובד ולכן היא תפעל להביא עובדים מתאימים בשכר הנמוך ביותר שהולם את התפקיד, בעוד חברות השמה ששכרן נגזר מתוך השכר של העובד, ישאפו לכך שהעובד ידרוש ויקבל את השכר הגבוה ביותר.

**תהליך מלא ואיכותי- יועצת משאבי אנוש במיקור חוץ מובילה תהליך מלא הכולל גם ראיונות פרונטליים בתוך הארגון והיא יכולה להשתתף בהגדרת תפקיד איכותית, בהובלת וביצוע התהליך עצמו ואף בתהליך הקליטה של העובד החדש בארגון בהצלחה.

**עלות – העלות בתהליכי גיוס במיקור חוץ הם בדרך כלל זולים יותר מאשר השמה, כאשר התפקידים הם בכירים או מורכבים יותר. ההבדל נעוץ גם בכך שלחברות השמה משלמים לאחר הצלחת התהליך בעוד שלאשת מיקור התשלום הוא על בסיס שעות עבודה מקצועיות בפועל. כמו כן, כאשר מדובר בתהליכי גיוס עובדים של יותר מעובד אחד באותו התפקיד, תהליך גיוס במיקור חוץ אמור להיות זול משמעותית על פני עלות השמה כפולה או משולשת בחברת השמה.

**זמינות – הזמינות של מומחית מיקור חוץ של מ"א היא בדרך כלל גבוהה יותר לשיחות גם בשעות הערב, אם הדבר נדרש - בעוד שחברות השמה פועלות בדרך כלל בשעות משרדיות קבועות.

**קבלת החלטות – תוכל/י להעזר ביועצת ארגונית לכל דבר בתהליך קבלת החלטות אובייקטיבי ומקצועי וזאת, בעלות נמוכה לתחום. זהו ערך מוסף משמעותי שניתן לקבל.

למי מיקור חוץ של משאבי אנוש אינו מתאים?

תשובה: מיקור חוץ של משאבי אנוש אינו מתאים למנהלים שמשנים את דעתם כל הזמן, לארגונים שמתמקדים בטווח הקצר בלבד, לארגונים שחשיבות העובד בהם היא נמוכה או לארגונים שונאי שינויים. לכל השאר, המומחיות של משאבי אנוש במיקור חוץ מתאימה מאוד.

.

*לקריאת מאמר מקיף בנושא משאבי אנוש במיקור חוץ שפרסמנו בירחון "סטטוס" - הקלק/י כאן

עשוי לעניין אותך

קרן השתלמות דרך מקום העבודה

סוגי הכשרות בארגון

סדנת מנהלים - איך לראיין טוב יותר

Head Hunting