ניהול משאבי אנוש

ניהול משאבי אנוש - השפעה במקום כניעה

היות וחשיבותו של המשאב האנושי הולכת ועולה עם השנים, אפשר לומר בהתאמה כי חשיבותו של מנהל/ת משאבי האנוש בארגון הולכת ועולה.

העליה בחשיבות המנהלים בתחומי ההון האנושי חייבת להיות מגובה בשינוי תפיסה ושיפור עמדות וכישורים אישיים. מנהלי משאבי אנוש היום צריכים להגיע להישגים גבוהים לנראות, להשפעה על התרבות הארגונית ועל התרבות ניהולית בארגון וכל זאת במטרה לשפר את הרווחיות של הארגון ולסייע לו ולעובדיו לצמוח ולשגשג.

תפיסת ניהול משאבי אנוש משפיעה:

**בנית יעדים מדידים - התפיסה המנחה במשאבי אנוש חייבת להיות עסקית. בנית יעדים מדידים מקנה למנכ"ל ולמנהלים אחרים בארגון דרך לבחון את הצלחת יחידת משאבי האנוש, לתגמל ולתקצב הצלחות. חשוב לכלול יעדים מדידים אשר הקשר בינהם ובין הגדלת הרווחיות הארגונית היא ברורה.

**השתתפות בבנית אסטרטגיה לארגון - לא עוד הוצאה לפועל של אסטרטגיה של אחרים. בנית אסטרטגיה חייבת להעשות לאחר למידה מעמיקה של התחום בו פועל הארגון, הבנה שינויים הקיימים בשוק ובהשערות עתידיות לגביו.

**ניהול והובלת תהליכים בארגון - יכולת הביצוע והיוזמה הם קריטיים למנהל משאבי אנוש. היכולת להניע עובדים אחרים בניהול ישיר או בניהול מטריציוני היא קריטית להצלחה בתפקיד.

**איזון בין גישת "פרו העובד" לבין הצורך בשמירה על הרווחיות של הארגון - האיזון כולל התמודדות עם נקודות הזמן הכואבות בהן רווחיות הארגון פוגעת ברווחת העובדים.

**התמודדות עם פוליטיקה ארגונית והתמודדות עם קונפליקטים מול מנהלים אחרים מבלי לוותר במרבית הפעמים. בואו נאמר את זה באופן ברור: כמו כל מנהל אחר בארגון, מנהל שלא מסוגל להתמודד עם פוליטיקה ארגונית ועם קונפליקטים - לא מתאים להוביל את תחום משאבי האנוש בארגון.

מהו הצפי לעתיד?

**חשיבותו של המשאב האנושי תמשיך ותגדל.

**השתתפות בבנית אסטרטגיה בארגון תתחזק.

**תחום התקשורת הפנים ארגונית יתחזק באופן ניכר.

**עלית כוחה של הטכנולוגיה בכל התחומים ובעיקר בתחום גיוס העובדים.

**מנהלי משאבי אנוש יצטרכו לפתח כישורים ויכולת כיועצים ארגוניים וכיועצי קריירה.

**עליה בכמות ובאיכות ביחס לרווחת העובד.

ניהול משאבי אנוש היום - הובלת תחום קריטי וצומח בארגון.

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך בנושא ניהול משאבי אנוש: