ראיונות עבודה - איך לראיין טוב יותר

איך מראיינים מועמדים לעבודה בדרך האיכותית ביותר? איך מאבחנים את המועמדים המתאימים ביותר לתפקיד לטווח הארוך?

אחד הכלים הנפוצים ביותר בגיוס עובדים הוא הראיון האישי. הפגישה ומראה העינים מקנים למראיינים בתהליכי גיוס את אפשרות לעמידה על טיבו של המועמד ועל מידת התאמתו לתפקיד ולארגון. כמובן שהראיון האישי הוא רק אחד הכלים שכל ארגון מפעיל על מנת להגיע למועמד או למועמדת המתאימים לו ביותר.

עד כמה ראיון עומק הוא מהימן?

הראיון האישי, או כפי שהוא נקרא גם ראיון עומק מאפשר למראיינים להתרשם מן המועמד, מכישורי הביטוי שלו, מיכולתו לענות לעניין, מיכולתו ליצור קשר עין או להתרשם עד כמה הוא מעוניין בתפקיד (מוטיבציה). יחד עם זאת, חשוב מאוד לדעת כי ראיון הוא כלי אבחוני וכמו כל כליי העזר באבחון אנשים הוא מעניק אבחון חלקי ולא מדוייק לחלוטין על כישורי המועמד/ת.

כיצד ניתן לשפר את רמת הדיוק באבחון מועמדים לעבודה?

האם ראיון עומק הוא תהליך אינטואיטיבי?

יכולת קבלת החלטות באופן אינטואיטיבי היא חשובה מאוד במסגרות רבות ובתהליכים רבים, במיוחד כאלו הקשורים באנשים. יחד עם זאת, מוטב לא להשען אך ורק על האינטואיציה בתהליכי גיוס עובדים. בפועל, מומלץ להסתמך על החלטה לוגית בשיתוף עם האינטואיציה ולאסוף התרשמות של כמה מראיינים שונים עם נתונים גיוס נוספים כגון: ניסיון עבודה קודם, ממליצים, השכלה וכלי אבחון כגון גרפולוגיה, מבחני אישיות, מבחניים טכניים וכו'.

האם כל אחד יכול לראיין?

כמובן שכל אחד יכול לראיין, השאלה היא האם כל אחד יכול להיות מראיין טוב? וכאן התשובה היא מורכבת יותר. אנשים רבים יכולים להיות מראיינים טובים אם יש להם כושר אבחון טוב וניסיון רב בראיון מועמדים. כמו תחומי התמחות רבים אחרים, תהליך גיוס עובדים הוא תהליך מורכב, חשוב וכזה שטעות בו עלולה לעלות כסף רב לארגון. בדרך כלל לא כדאי לחסוך בסיוע מקצועי כי על טעויות משלמים והרבה...

 

למידע ותיאום תהליכי גיוס עובדים עבור הארגון שלך:

התקשר/י עכשיו: 03-6350100 או 054-7653171

או צור/י איתנו קשר!


גליה בר שלום - יועצת ארגונית

 

השאר/י את הפרטים שלך ונחזור אליך בהקדם:

שם
דוא"ל *
טלפון *
נושא ההודעה
ההודעה
 
הערה: שדות המסומנים ב - * הינם שדות חובה!
לנושא ראיונות עבודה התפרסמו 0 תגובות

לא התפרסמו תגובות לנושא ראיונות עבודה.

הוספת תגובה פרסם/י תגובה