תחומי אחריות של מנכ"ל חדש

מאת:גליה בר שלום,
ייעוץ ארגוני * גיוס עובדים * גרפולוגיה *ייעוץ קריירה

מנכ"ל, מהם תחומי האחריות שלך?

תמצית של תחומי אחריות מרכזיים עבור כל מנכ"ל מתחיל/ה:

בניית אסטרטגיה

עובדים ומנהלים אחרים בארגון יכולים לסייע לפתח את האסטרטגיה, או להמליץ על האסטרטגיה הנדרשת לדעתם, אך האחריות לקביעה של האסטרטגיה חלה על המנכ"ל עצמו.

קביעת מודל עסקי

ללא מודל עסקי ברור ונכון, הארגון לא יכול להתקדם ולהרוויח.

הקצאת משאבים

בכל ארגון נדרשת פונקציה עליונה אחת, שהיא בדרך כלל המנכ"ל, אשר קובעת באופן מוחלט כיצד הארגון ינצל את המשאבים שיש לפניו. חשוב להזכיר כי תחת תנאי אי וודאות, לעובדים קשה לתפקד ובמצבי חוסר החלטיות מתפתחת פוליטיקה ארגונית הרסנית.

הנחלת תרבות ארגונית

המנכ"ל אחראי ליצירת וטיפוח תרבות ארגונית שתוביל את הארגון להצלחה.

תיאום דרכי שיתוף הפעולה בארגון. המנכ"ל הוא האחראי/ת על הקניית דרכי פעולה מקובלות בארגון. מדובר בעבודת צוות, שיתוף פעולה, תיאום יעדים, הגדרת סדרי חשיבות ופתרון של מחלוקות בין אנשים או מחלקות בארגון.

תקשורת

אסטרטגית תקשורת הכוללת תקשורת פנים ארגונית ותקשורת חוץ ארגונית והיא כוללת היום ניהול אסטרטגי של המדיה הדיגיטלית.

בארגון שבו התקשורת היא לקויה או חלקית נפגעים תהליכים חשובים והביצועים עלולים לרדת באופן משמעותי. בארגון שבו לא מנוהלת התקשורת באופן אסטרטגי, נוצר ניתוק בין תחומי שונים. האתגר היום הוא לגבש מדיניות אחידה ואפקטיבית לאתר החברה, לפעילות בפייסבוק, טוויטר, יוטיוב, פרסום באתרים אחרים, פורטל ארגוני וכו'.

היכן עובר הגבול בין תפקידי ה-CEO לנשיא?

קשה מאוד להגדיר. הגבול המדוייק בין הרמה האסטרטגית לרמה המעשית אינו קיים למעשה וכל ארגון או כל שני מנהלים קובעים את הגבול מחדש בעבורם. יתכן שזו הסיבה שבארגונים רבים ה-CEO הוא גם הנשיא...

בחזרה לנושא ניהול

מעבר לנושא קריירה