קריירה שניה

בניית קריירה שניה ולפעמים שלישית היא מקובלת היום.

תוחלת החיים עולה, משך הקריירה משתנה והרצון להגשים את עצמנו יוצרים לנו מהלך קריירה הבנויה מתקופות עבודה שונות: קריירה ראשונה, קריירה שניה וכו'.

כשמדברים על קריירה שניה בדרך כלל מתכוונים לעיסוק מקצועי שהוא שונה לחלוטין מהעיסוק הראשוני. אצל עובדים רבים, לאחר כ-10-15 שנים של עבודה אינטנסיבית בתחום עיסוק מסויים, עולה הצורך לעשות שינוי משמעותי. השינוי הוא כל כך משמעותי שזה מקובל היום לזנוח לחלוטין את תחום העיסוק הראשון ולעבור לעסוק בתחום שהוא שונה באופיו, בצורת העסקה שלו או שהוא כולל שינוי מהותי בממשקים עם אנשים אחרים במהלך העבודה.

גורמים לשינוי הקריירה

ישנם כמה גורמים לשינויים בקריירה:

** פרישה מוקדמת - פרישה מקודמת מכוחות הבטחון, מהוראה וכדומה. הפורשים הם לרוב אנשים בעלי ניסיון רב שהתחום המקצועי שלהם הוא רלוונטי בעיקר למסגרת אותה הם עוזבים. הם נדרשים לערוך שינוי מהותי בתפיסה שלהם, בעיסוק ובמודל ההעסקה שלהם.

**יציאה לעצמאות עסקית - אחוז המועסקים במסגרות עצמאיות כגון פרילנסרים הולך וגדל עם השנים. המודל הוא גמיש והוא מקנה עצמאות רבה לעוסקים בו. יחד עם זאת, קיים קושי רב לקיים מודל עבודה עצמאי לאורך זמן וחשוב לבדוק התאמה של כישורים ויצירת גב פיננסי - לפני היציאה לעצמאות העסקית.

**מקצוע נכחד - זה קשה להאמין אבל מקצועות הולכים ונכחדים. הטכנולוגיה והקידמה משנות סדרים והופכות מקצועות לנחוצים או ללא נחוצים ויותר מכך, היום, כל בעל מקצוע, אשר אינו נוהג להתעדכן, יכול למצוא את עצמו לא רלוונטי למקום העבודה שלו.

**פיטורים במקום העבודה – כשהמצב במשק הוא לא טוב, ארגונים רבים נכנסים לתהליכי התייעלות וצמצום עובדים. פעמים רבות אנשים הנדרשים לעזוב את מקום העבודה שלהם מנצלים את ההזדמנות כדי ליצור שינוי אמיתי בעיסוק המרכזי שלהם, העבודה.

**צמיחה מתוך משברים – אנשים רבים חווים משברים במהלך החיים שלהם: גירושין, מוות, מחלה וכדומה. לאחר שמשבר מתרחק נוצר פעמים רבות צורך עז לעשות שינוי בכל מסגרת החיים והדבר כולל גם את תחום העיסוק שלהם.

**תהליכי פיתוח עצמי ומציאת משמעות – אנשים רבים לאחר גיל 40 חווים התעצמות של הרצון במציאת משמעות בתחום העיסוק שלהם. התפיסה שלהם כלפי ההישגיות משתנה, המשפחה מקבלת משמעות אחרת ולכן הרצון לעסוק במשהו משמעותי או לעסוק בתחום משמעותי הוא גדול יותר ויכול להביא לשינוי משמעותי בקריירה ולבחירת קריירה שניה.

קריירה שניה – מה צריך לקחת בחשבון?

חשוב שכל אחד אשר מעוניין לערוך שינוי משמעותי בקריירה שלו יבחן מרכיבים שונים לפני קבלת ההחלטה.

**רמת הכנסה נדרשת – האם ישנה הכנסה נוספת במסגרת המשפחה? האם ישנה פנסיה? או האם העיסוק החדש הוא מקור הפרנסה העיקרי שלנו.

**שעות עבודה רצויות או אפשריות – מסגרת שעות מצומצמת, משמרות, שעות גמישות וכדומה.

** מודל העסקה - תפקיד כשכיר, עצמאי, עבודה מבית, פרילנס של פרוייקטים ארוכי טווח, פרילנס בעל שעות ריטיינר קבועות וכדומה.

**כישורים אותם אנחנו רוצים להביא לביטוי

**מיקום גיאוגרפי

**הנעה - מה חשוב לנו? מה מניע אותנו? אנשים? הישגים? כסף? משהו אחר?

זקוק/ה לעזרה בשינוי קריירה ויצירת קריירה שניה?

התקשר/י: 03-6350100 או 054-7653171

או השאר/י פרטים בטופס למטה ונחזור אליך בהקדם.

* * הערה: שדות המסומנים ב - * הינם שדות חובה!