קידום אישי - בעבודה

מאת: גליה בר שלום

משהו בעבודה שלך חייב להשתנות? הקריירה שלך לא מביאה אותך למקום שאת/ה רוצה?

לא תמיד חייבים לשבור את הכלים לעשות שינויי קיצוני בעבודה כדי להגיע לפיתוח עצמי.

לפעמים שינוי מתון בתפקיד, שינוי במקום העבודה או אפילו בגישה שלך יכול לעשות את כל ההבדל בין שחיקה ובין צמיחה.

סוגי קידום בעבודה שלך

ישנם שלושה סוגים של קידום בעבודה עיקריים: קידום ניהולי, קידום להתמחות מקצועית וקידום לתחום אחר שהוא דומה או מקביל לתחום שבו התמחת.

קידום ניהולי

התפקיד הניהולי הוא זה אשר מאפשר לך לנהל עובדים אחרים, להתקדם בסטטוס החברתי ואף הוא מקנה לך סיכוי רב יותר להתקדם מבחינת שכר. אך תפקיד ניהולי כולל בדרך כלל גם עליה ברמת האחריות בארגון, לחצים ארגוניים רבים יותר ובדרך כלל מדובר גם בעלית מדרגה בפוליטיקה הארגונית עימה צריך להתמודד. האם תפקיד ניהולי מתאים לך? (קישור לנושא ניהול למתחילים)

קידום מקצועי

מסלול הקידום המקצועי מאפשר לך להתמקד בתחום העיסוק שלך ולהמשיך להתמקצע בו. בארגונים רבים ישנם תפקידים מקצועיים אשר מהווים קידום מבחינת רמת אחריות ובדרך כלל נלווה לכך העלאת שכר מסויימת או תנאים נוספים הבאים עם התפקיד. מה חשוב להקפיד? שהתפקיד החדש אינו ממוקדם בנישה צרה מאוד דבר אשר עלול להקשות עליך להמשיך ולהתקדם בעתיד.

קידום התפתחותי

קידום בעבודה במסלול התפתחותי מתאים לעובדים אשר מרגישים מיצוי מתחום העיסוק שלהם אך לא מעונינים לעשות שינוי דרסטי מקצועי הכולל בדרך כלל התגמשות גבוהה מאוד בשכר.

מסלול קידום התפתחות מאפשר לך להגיע לתפקיד חדש בעל אופי עבודה אחר, או מעבר לתחום קרוב. הוא בדרך כלל נסמך על הניסיון המקצועי שלך עד היום, אך הוא לוקח אותך לתפקיד מאתגר חדש. לדוגמא, מעבר מתחום פיתוח תוכנה לתחום שיווק בתוכנה או בדיקות תוכנה, מעבר מתחום רווחת עובדים בארגון לתחום הפקת ארועים, מעבר מתחום עריכת דין לתחום אחר בארגונים ועוד.

 

השירותים שלנו:

הכנה לראיון עבודה

תהליך ייעוץ קריירה

ייעוץ אישי לבחירת מקצוע

אבחון התאמה ליציאה לעצמאות עסקית

הכנה לפרישה מכוחות הבטחון

ליווי מפוטרים בארגונים

 

מאמרים נוספים לשידרוג הקריירה שלך:

איך להצליח במצגת הראשונה שלך

המצגת הראשונה היא גם בדרך כלל המלחיצה ביותר. המאמר עוסק בנקודות החשובות בהתמודדות בתוכן ובריגוש של המצגת הראשונה שלך.

אסרטיביות

הרבה מדברים בשבחי האסרטיביות וחושבים שמדובר ביכולת לרוץ לפיסגה ע"י דריסת כל מי שמסביבך. זו טעות. אסרטיביות היא הדרך לקבל את מה שאתה רוצה מבלי לפגוע בא

הבוס יגיד לך "כן" - עצות מעשיות

חמישה שלבים שיעזרו לך לגרום לבוס/ית שלך לומר "כן" לבקשה שלך.

הוספת תמונה בקורות חיים

הוספת תמונה בקורות חיים – מייעל או מקלקל? טיפים חשובים למתלבטים.

מתמודדים עם שחיקה בעבודה

איך מתמודדים עם שחיקה? על דרכים להקטנת השחיקה בעבודה.

קידום קריירה בהייטק

אחרי שנים של תכנות, השקעה של 12 שעות עבודה ביממה ו"באגים" שלא נותנים מנוח גם בחלום, רבים מאנשי הפיתוח מרגישים מיצוי ורוצים להתקדם. אילו מסלולים פרוסים